Uydu Servisi

Türksat çanak anten ayarlama

Ülkemiz de en çok kullanılan uydu yönü hiç şüphesiz türksat çanak antenidir. Türksat çanak ayarlama için istanbulun en çok tercih ettiği ve yıllardır verdiği hizmet ile kullanıcılarını mağdur etmeden işlerini düzgünce yapan firma olan ipek bilişim hizmetleri sizler için türksat çanak anten kurulumu için gerekli anlatımı yapmak istiyoruz.

BONUS İÇERİK: Televizyon, uydu ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Esenler uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çanak antenin konumuna göre yani montaj yaptığınız yere göre antenin ayarlama zorluğu bulunmaktadır. Şayet sizler teras katın da oturuyorsanız ve çatıdan düşme gibi bir tehlikeniz yoksa o zaman biraz fazla uğraşsanız da türksat anten ayarlama işlemini başarıyla yapabilirsiniz.

Türksat çanak kurulumu

Çanak antenler sac olan kısımlarının çok fazla hassas olduğundan dolayı anten ayarını yaparken çok dikkat etmelisiniz. Türksat çanağınız da sinyalin kesilmesi durumun da öncelikle yapılması gereken ilk şey kablonuzu kontrol etmenizdir. Kablonuz da hata yoksa receiver ve lnb de kontrol edilebilir. Türksat çanak anten ayarlama başlamadan önce kontrol edilecek malzemelerin son kontrolünü yapabilirsiniz. çift çıkışlı bir lnb kullanıyorsanız ikinci televizyona sinyalin gelip gitmediğin,i kontrol ediniz. Son kontrolden sonra halen sinyaliniz yoksa o zaman çanak anten yönünüzün kaymış olabilme ihtimali yüksektir.

Kış mevsimin de en çok sıklıkla karşılaştığımız arızaların ilk olanı kablo kopmasıdır. kablonuz binanızın dış tarafından sallanarak cam dan içeri giriyorsa sıklıkla kablonuzu kontrol etmelisiniz. 

Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanak anten ayarı için mutlaka bu konu da biraz bile olsun tecrübelerinizin olması gerekmektedir. Yoksa akşama kadar uğraşırsınız ve sadece yorgunlukla yetinirsiniz. Bir işi yaparken o işi hem bilmek hem de en azından bilgi öğrenmeye açık olmak gerekir. Peki Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanağı 42 derece doğu yönüne bakmaktadır. bunu anlamak için ülkemiz de kıble tarafına doğru döndüğümüz zaman aynı dereceye denk gelmektedir. anten direği yamuk sağa sola oynamış şekil de değilse ve dümdüz takıldıysa, türksat çanak anten ayarı yapmak için anteninizi dümdüz olarak hiç sağa sola sapmadan kıbleye doğru tuttuğunuz zaman kanallarınızın çalışması gerekir.

Bu konu da sizler uğraş verdikten sonra sorunları bulalamadıysanız bizleri teknik destek ekimizden arayabilirsiniz. Randevu telefonumuz 0532 525 52 94

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94