Uydu Servisi

Türksat4a uydu ekleme ve düzenleme

Televizyonu eğer Türkiye’den aldıysanız burada önceden yüklü olan Türksat4a uydusunu göreceksiniz. Ama her uydunun olmadığını fark ettiğinizde türksat4a uydu ekleme ve uydu ayarları için bu makalemizden faydalanabilirsiniz. Yurt dışından almış olduğunuz televizyonda hangi ülke için üretildiyse o ülkeye göre ayarlandığından dolayı fabrika ayarlarına çevirdiğinizde direk olarak hızlı bir şekilde Okey tuşuna basarak ayarlama yapamayabilirsiniz. Hatta belki de dil seçimi kısmında Türkçe seçeneğini bile bulamayabilirsiniz.

Türksat uydu ekleme nasıl yapılır?

Turksat4a uydu ekleme ve duzenleme1
Türksat4a uydu ekleme ve düzenleme

O kadar çok birbirinden farklı uydu alıcısı ve televizyon var ki hepsini burada tarif etmemiz elbette imkansızdır. Yalnız bunların birbirlerine benzer olan bazı özellikleri vardır. Neredeyse hepsinde önceden yüklenmiş olan uydu listesi mevcuttur. Philips hariç. Philips televizyonların da hazır olarak kurulmuş bir uydu listesi yoktur. El ile de ekleme yapmak mümkün değildir. Uydu ekle seçeneğinden lnb ayarlarınıza göre bağlı olan uyduları tarayarak bulur ve sonrasında kur seçeneğine tıkladığınızda kanalları ekler. Türksat 4a uydu ekleme ile bu televizyonların el ile ekleme yapılamadığını anlattıktan sonra sıra geldi diğer televizyonlar da uydu ekleme seçeneğini anlatmaya.

Turksat4a uydu ekleme ve duzenleme3
Televizyona türksat uydusu ekleme

Sizlere en çok kullanılan uydu alıcıların menüsünü anlatacağız ama sizlerde bunlara bakarak televizyon marka ve modeli ne olursa olsun sizlere yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. İlk olarak uydu alıcısınızın kumandasından veya dahili televizyon kullanmanız durumunda televizyon kumandasından menü tuşuna basınız. Kurulum, anten ayarları uydu listesi gibi seçenekler çıkabilir. Eğer uydu listesi veya uydu ekle görürseniz bunlara tıklayın. Uydu ekle listesin de Türksat4a veya Türksat3a seçeneğini göreme4zseniz EKLE yazan yere tıklayınız.

Turksat4a uydu ekleme ve duzenleme4
Tv de türksat uydu düzenleme

Uydu ekleme ve düzenleme ayarları

Uydu İsmi yazan yere Türksat4a yazınız.

Alt kısımda lnb frekansı yazıyorsa oraya tıklayarak Universal 9750 – 10600 seçeneğine getiriniz.

Bir altında alt frekans yazıyorsa oraya 9750

Üst frekans yazıyorsa oraya da 10600 yazınız.

Lnb gücü seçeneğine açık

Lnb voltaj yazan yere de 13/18 seçeneği ile ok tuşuna basınız.

Ardından diseqc 1.0 yazıyorsa oraya a veya 1 seçeneğine getirin.

Diseqc 1.1 yazıyorsa orayı da kapalı yapın veya 1 –a yapın

Eğer burada anlatılanları doğru yaparsanız türksat 4a uydu ekleme ve uydu düzenleme ile uydu ayarlama kısmını doğru bir şekilde yapmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94