Uydu Servisi

Uydu alıcısı olmadan tv izleme

Bazen kısa bir süreliğine tatil gibi bir yere gittiğimiz de televizyon izlemek isteyebiliriz. Uydu alıcısı olmadan tv izleme veya çanak anten olmadan nasıl televizyon izlerim gibi problemler ile karşı karşıya kalabiliriz.

 Özellikle bulunduğunuz yerde bir televizyon varsa, ama bu televizyona bağlı olan uydu anten veya normal karasal bir anten yoksa bütün zamanımızı bu televizyon çalıştırmak ile harcarız diyebiliriz.

Uydu alıcısı olmadan televizyon izlemek için farklı yollara başvurmak gerekir. Elinizde birkaç tane seçenek var aslında ama tabii ki bu nerede televizyon izlediğinize bağlı. Yani bulunduğunuz mekan konum itibariyle en önemli nedendir.

Uydu cihazı olmadan televizyonu nasıl izlerim?

Bulunduğunuz yer yükseklik bakımın iyi durumdaysa o zaman televizyonun karasal anten yerine uzunca bakır bir kablo değdirebilirsiniz. Kablonun bir ucunu televizyonun arkasında bulunan kablo giriş yerine ve diğerinize yüksek bir yere doğru bırakın. Bazı yerlerde normal bir metal parçasının bile değdirilmesi ile televizyon kanallarının çekebildiğine şahit olmuştuk.

Uydu alicisi olmadan tv izleme 1

Uydu alıcısı olmadan tv izleme çok meşakatli bir işlemdir. Elinizde kullanabileceğiniz malzemeniz yoksa fazla bir zaman ayıracağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Şehirden çok uzak bir yerdeyseniz yer ve bulunduğunuz yer konum bakımından biraz alçakta duran bir yerdeyse çekmesi zor olacaktır. Televizyon yayınlarının alınması için uzak bir yerde bile olsanız yüksek bir yerde olmanız, tv kanallarının daha net ve daha çok kanal çekmesine neden olacaktır.

Uydu alicisi olmadan tv izleme1

Elinizde bir bakır kablo ve bulunduğunuz yerde hurdalık gibi bir yer varsa oradan alüminyum parçalardan oluşan birkaç tane çubuk veya büyük bir alüminyum parça ile de güzel bir yayın alabileceğiniz el yapımı bir anten yapabilirsiniz.

Uydu alicisi olmadan tv izleme2

Televizyonun arkasında ki kablo giriş yerine hazırladığınız cisimleri değdirmeniz ile kanal araması yapmanız gerekir. Özellikle televizyonu farklı bir şehirden aldıysanız ve gittiğiniz yerde ilk defa televizyonu açtıysanız mutlaka kanal taramasını yapmalısınız. Çünkü karasal tv kanalları uydu antenden alınan yayınlar gibi aynı frekansa sahip olmayabilir. Bu nedenle farklı illerde kanal taraması yaptığınızda değişik yere kanallarında çektiğini görebilirsiniz. Uydu alıcısı olmadan tv izlemek için yapmanız gerekenleri sıraladık. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA 0532 525 52 94