Uydu Servisi

Uydu çanak anten ayarlama

çanak anten ayarı yapmak veya uydu servisini arayarak anten ayarını yaptırmak için bilmeniz gereken bazı şeyleri göz ardı etmemek gerekir. Sinyalleri doğrudan çanak antene ve receiver yardımı ile televizyonunuza televizyon kanallarının ulaşabilmesi için çanak anteni, receiver uydu alıcısı, lnb ve uydu kablosuna ihtiyaç var. çanak anten ayarı yapan kişinin yeterl,i derecede anten ayarı yapma bilgisinin olması gerekmektedir. profesyonel olarak Uydu çanak anten ayarlama ile ilgileniyorsanız çanak anten ayarı ile ilgili yazımızı okuduğunuz da profesyonelliğinizi daha da ileriye taşınacağına emin olabilirsiniz.

Anten ayarı nasıl yapılır?

Anten ayarına başlamadan evvel çanak anteninizin ayağının sağlam zemine montaj yapılması gerekmektedir. Çanak anten ayarının yapılabilmesi için öncelikle çanağınızın yan ve çanak anten ayağını tutan kelepçelerin somunlarının gevşek olmasına dikkat edin. uydu alıcısı ve çanak anteninizin arasına sağlam bir kablo yerleştirin. receiver den daha önceden çalışan ve sinyal seviyesinin çok güçlü olduğu kanallardan biri açabilirsiniz. televizyonunuzu yanınızda bulundurmanız da fayda vardır.

Uydu canak anten ayarlama1
Uydu çanak anten ayarlama

Güçlü kanalı açtıktan sonra etrafınızdaki anten ayarı yapılmış olan çanak antenlerden yararlanarak siz de kendi çanak anteninizi o yöne çevirin. yavaş hareketler le sağa sola ve aşağı yukarı hareketlerle çanak anteninizi oynatınız. eğer hareketlerinizi dikkatli ve yavaş olarak yaparsanız hemen sinyal almaya başlarsınız. Anten ayarı yapıldığında sinyali alır almaz dikkatli bir şekilde çanağınızın ayarını bozmadan yavaşça vidaları eşit olarak sıkmaya başlayın. hep daima bir taraftaki somunu sıkmayın. çanak anten ayarını yaparken bir vidayı ne kadar sıkarsanız onun karşısındaki vidayıda o kadar sıkın. 

Anten ayarı lnb ince ayar

Çanak anten ayarı ‘nı yaparken dikkarli bir şekil de vidaları sıktığınız da dikkat etmeniz gereken vidaları sıkmaya başladığınızda çanak anteninde yön kaybı meydana gelebilir. bu gibi durumlarda vidaları gevşetip tekrardan yönü bulduktan sonra tekrardan çanak anten ayarını yapabilirsiniz. sakın vidaları gevşetmeden çanak anteninizi sağa sola döndürerek çevirmeye çalışmayın. çanak anteninizi yamultursanız bütün çabanız boşa gider ve zayıf sinyallerin hiç çekmemesine neden olup çanak anteninizi değiştirmeye kadar giden bir süreç sizleri bekmeyebilir..

Anten ayarınızın lnb ince ayarlamasına geçmeniz için çanak anteninizi en zayıf sinyale göre ayarlamanız gerekmektedir. anten ayarı lnb çanak anteni ince ayarı nı lnb nizi saga ve sola cok hafif hareketler le çevirerek en zayıf sinyal,inm güçlü olması durumunda anten ayarınızı başarılı bir şekilde kurulmuş demektir.

Anten ayarı çanak anten montajı

Anten ayarı ve çanak anten montajı için  profesyonel bilr bilgiye sahip birini bulmanız da her zaman fayda vardır. sizin yapacağınız anten ayarı ile bir başka profesyonel işin uzmanı olan bir teknik servis elemanının yapacağı çanak anten ayarı kesinlikle bir değildir. ama şunuda unutmayın, çok zor durumda kaldığınız da çanak anteninizi kendiniz ayarlanmaktan asla çekinmeyin. anten ayarı yazımızda verdiğimiz bilgilerin aynısını uygularsanız anten ayarını doğru bir şekilde yapacağınıza emin olabilirsiniz. 

Anten ayarını yapan yerler

Bayrampaşa anten ayarı, gaziosmanpaşa anten ayarı, eyüp anten ayarı, esenler anten ayarı, sultangazi anten ayarı, arnavutköy anten ayarı gibi semtlerin bütün mahallelerindeki çanak anten ayarı ile ilgili bütün soru ve sorunların çözümü için bizleri iletişim hatlarmızdan arayıp randevu talep etmeniz de fayda var. 0532 525 5294 numaralı acil uydu servisi ile hep yanınızdayız. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94