Uydu Servisi

Uydu kanalı yok ne demek

Televizyon da uydu kanalı yok, veritabanı boş, kanal listesi boş, ya da kanal listesi boş, uydu kanalı yok ne demek bilmiyor musunuz? Televizyon da kanal yoksa bu makalemizi okuyarak kanalları yükleyebilirsiniz.

Televizyon da karşılaşacağınız sorunlardan biri de uydu kanalı yok, veritabanı boş, liste boş ya da televizyon da kanal yok uyarısıdır. Böyle bir uyarıyı aldığınız da televizyon da kanal yok anlamına gelmektedir. Bazen televizyon da kanallar yüklü olmasına rağmen yine de böyle bir uyarı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Televizyonu açtınız ve kanal yok uyarısı ile karşılaştınız. Bu uyarı bazen televizyon ayarlarında problem varsa da çıkabilir. Bu nedenle uydu da kanal yok uyarısı aldığınız da hemen kanal araması yapmayın. Önce bu sorun ile karşılaşacağınız muhtemel arızalara bakın ondan sonra kanal araması yaparak yeni kanalları tarayın.

Uydu kanalı yok ve liste boş yazıyorsa

Televizyon da uydu kanallarının olduğuna eminseniz ve kimse de televizyon kanallarını silmediyse o zaman tv de uydu kanalı yok uyarısı aldığınız da hemen kanal araması yapıp da yüklü kanalları silmeyin. Öncelikle burada yazdığımız muhtemele sorun ve çözümlerine bakın sonrasında çözüm bulamadığınız da yeni kanal araması yaparak uydu kanalı yok sorununu çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Televizyon da uydu kanalı yok, liste boş ve veritabanı boş veya yok yazıyorsa;

Televizyon da uydu listesinin açık olduğundan emin olun. Karasal anten kanal listesi ya da kablo tv kanal listesi açık olabilir. Televizyon kumandasından “source – İnput – AV” tuşunu bulup DTV-S ya da UYDU yazan yere gelip OK tuşuna basın. Uydu kanalı yok uyarısını almaya devam ediyorsanız kanal araması yapabilirsiniz.

Harici uydu alıcısı kullanıyorsanız yanlış tuşa basarak televizyonun kanal listesini görüyor olabilirsiniz. Source tuşuna basarak kullandığınız uydu alıcısının çıkışını bulup Ok tuşuna basınız.

Harici, gözlü uydu alıcısı televizyona bağlıysa ama televizyonun dahili uydu alıcısını kullanıyorsanız televizyonun uydu yayınlarını açmalısınız. Kullanmadığınız listeyi açtığınız için uydu kanalı yok ya da televizyon kanal yok görünebilir.

Televizyon da veritabanı boş yazıyorsa

Bazı televizyon markası ya da uydu alıcıların da uydu da kanal yok uyarısı yerine televizyon da veritabanı boş yazabilir. Bunun anlamı televizyon da hiçbir kanal yok anlamına gelir. Yukarı da yazdığımız işlemleri yapmayı denemeli ve sonrasında kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Tv de liste boş ne demek

Özellikle eski uydu cihazlarında kanalları silerseniz ya da kendiliğinden silinirse televizyon liste boş kanal uyarısı alırsınız. Bu durumda da kanal aramasını yapmalısınız.

Televizyon da kanal yok yazıyorsa

Uydu da kanal yok uyarısı ile televizyon da kanal yok uyarısı tamamen aynıdır. Televizyon da kanal yok yazıyorsa öncelikle kanalların gerçekten silinmiş mi yoksa yanlış yere mi baktığınızın kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bazen televizyon ayarlarından yanlış bir kanal listesini açtıysanız size uydu kanal listesini değil de farklı kanal listelerini gösterip tv de kanal yok uyarısını gösteriyor olabilir. Mesela; Uydu kanallarını kullanıyorsanız karasal tv yani ATV kanallarını gösteriyor olabilir. Ya da karasal tv kanallarını kullanıyorsanız uydu da kanal yoksa uyarısını aldığınız da uydu tv kanal listesini görüyor olabilirsiniz.

Televizyonda, uydu da, uydu alıcısın da ve receiver da kanal yok uyarısını aldığınız da mutlaka ilk önce neden bu hatayı verdiğine bakmalısınız. Hemen kanal aramasını yaparsanız mevcut olan kanal listesini silmiş olacak ve kanal sıralama ile yeniden uğraşmış olacaksınız. Bu nedenle uydu da kanal yok arızası ile karşılaştığınız da öncelikle bu kapsamlı makalemizi okumanızı ya da uydu servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94