Uydu Servisi

Uyduda Türk kanalları çıkmıyor

Televizyon da kanal araması yaptınız ve uydu da Türk kanallarının çıkmadığını fark ettiniz. Uydu da Türk kanalları çıkmıyor ve bunun yerine sadece yabancı kanallar çıkıyorsa uydu sisteminiz de ya da televizyon ayarın da bir sorun olabilir. Dilerseniz size en yakın uydu servisi ile görüşerek bu sorundan çabucak kurtulabilir ya da burada yazdıklarımızı uygulayarak televizyon da Türk kanalları çıkmıyor sorunundan kurtulabilirsiniz.

Televizyon da Türk kanalları çıkmıyorsadece yabancı kanallar çıkıyorsa televizyonunuzun kanal arama bölümünde sorun olabilir. Televizyon da anten ayarlarını yanlış yapmış olabilirsiniz. Ayrıca çanak anten sisteminiz hatalı montaj yapılmış olması da bu sorunu tetikleyebilir. Uydu da Türk kanallar çıkmıyorsa aşağıda anlattığımız metotları uygulayabilirsiniz.

Televizyon da Türk kanalları çıkmıyor

Televizyon da Türk kanalları çıkmıyor ve hiç izlemediğiniz yabancı uydularda ki kanallar çıkıyorsa bunun çok fazla sebebinin olduğunu söylemek isteriz. Uydu da Türk kanalları çıkmıyor ise bunun için size birkaç olabilecek sorunu ve bunların çözümlerini anlattık. Sizler de Televizyon da Türk kanalları çıkmıyor diyorsanız başlıklar halinde yazdığımız makalemizi lütfen inceleyiniz.

Çanak anteniniz Türksat42E yönüne bakmıyor ise Tv de Türk kanalları çekmez

Uydu anteniniz Türksat42E yönüne değil de Eutelsat7 ya da Hodbird13 yönüne bakıyorsa uydu da Türk kanalları çıkmaz. Sadece bu uydular da olan kanallar çıkar. Çözüm olarak çanak anteninizi Türksat42E yönüne doğru çevirip televizyon da kanal araması yapabilirsiniz.

Merkezi santral veya Çift çanak anten bağlantısı hatalıysa Türk kanalları çıkmaz

Biz uydu teknik servis uzmanları olarak merkezi uydu santral kurulumu ve 2 çanak antenli sistemlerin montajını yaptığımız da Türk kanallarını çeken Türksat42E çanak antenini diseqc 1 bölümüne bağlarız.

Eğer merkezi uydu santrali kurulumu ya da çift çanak anten kurulumu acemi uydu çalışanı tarafından yapılırsa kafasına göre 1 numaralı çıkış yerine farklı çıkışlara bağlamış olabilir. Bazen Türksat uydusunun bağlanabileceği çıkışın arızalı olması da 1 numaralı çıkışın bağlanması yerine diğer çıkışlara bağlanabilir.

Anten ayarı bozulup farklı uyduya dönmüş olabilir

Çanak anten montajını yapan kişiler elbette en sağlam yere montajını yapıp anten vidalarını çok iyi sıkarlar. Yalnız bazen çanak anten bağlandığı duvarın kırılması, fırtına da antenin dönmesi, çanak antenin üzerine bir şeylerin düşmesi gibi sorunlar ile karşılaşan uydular farklı bir yöne dönmüş olabilir.

Uydu anten farklı bir yöne dönmesi üzerine uydu da Türk kanalları çekmez. Televizyon da kanal araması yaptığınız da Türk kanalları çıkmıyor ve yerine farklı kanallar çıkıyorsa uydu anten başka bir uyduya dönmüş olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94