Uydu Servisi

Vestel tv internete kablolu kablosuz bağlanma ayarları

Vestel televizyonu kablosuz veya kablolu internete bağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Vestel tv internet ayarlarını yaptıktan hemen sonra smart tv özelliği ile internete bağlanabilirsiniz.

Vestel smart tv ile internete bağlanmak sandığınızdan çok daha kolay olabilir. Ev interneti ile tıpkı bir cep telefonu kullanmak gibi televizyondan internete bağlanabilmek için televizyonunun internete bağlanabilmek özelliğinin olması gerekir. Televizyonun kablolu ya da kablosuz internete bağlanma özelliği olduğunda size düşen sadece internet ayarlarını yapmak olacaktır.

İPUCU: Vestel tv ilk kurulum yapmak ve kanal yüklemek için buraya tıklayınız. 

Vestel tv kullananların sıklıkla sorduğu bazı sorunlara cevap vermek ve kullanılan vestel televizyon markasını internete bağlayabilmek için gerekli olabilecek ürünleri sizlere anlatacağız. Televizyonu internete bağlamak çok mu zor? Vestel tv internete nasıl bağlanır veya kablolu mu yoksa kablosuz mu internete bağlanmak daha iyidir hepsini anlatacağız.

Vestel televizyonu internet kablosu ile internete bağlama (Kablolu)

Vestel televizyonlar 2 farklı seçenek ile internete bağlanabilir. Bunun hızlı olan seçeneklerden biri olan kablo ile internete bağlanmayı anlatacağız. Öncelikle modemin televizyona yakınlığı ve çok fazla uzak olması internet gücü için çok önemli değildir. Çünkü zaten cat5 / cat6 internet kablosu ile internete bağlanacağınızdan dolayı kablo uzunluğunun bir önemi yok.

ÖNEMLİ NOT:  Youtube yapmış olduğu son güncelleme ile Vestel televizyonların bir çok modelinde artık youtubeye bağlanmama sorunu yaşanmaktadır. Yani vestel televizyon  youtubeye bağlanmıyor…

Modem ile televizyon arasındaki mesafeyi ölçerek internet kablosunu satın alın. Kablo uçlarına internete jack pensesi ile jackların montajını yaptırın. Hazırladığınız internet kablosunun bir ucunu modemin arkasında bulunan giriş kısmına, diğer ucunuz da vestel televizyonun arkasındaki internet kablo giriş yerine takınız. (Vestel televizyon da internet kablo giriş yerinde LAN yazar.)

Vestel televizyon da internet kablosu ile internete girmeye çalışıyorsanız, modeme ve televizyona internet kablosunu bağlar bağlamaz her hangi bir ayar yapmaya gerek kalmadan televizyon otomatik internete bağlanır. Size kanal sadece internet explonerden internete bağlanmak veya youtube uygulamasından videoları açmak olacak. 

Vestel tv internete bağlanma kablosuz

Vestel televizyondan internete bağlanmanın bir diğer yolu kablosuz olarak internete bağlanma özelliğidir. İnternete kabl0lsu çekmenize gerek kalmadan tıpkı bir cep telefonunu internete bağlar gibi kablosuz wi-fi ile televizyonu hemen internete bağlayabilirsiniz.

Vestel televizyonların bazı modellerin de her ne kadar kablosuz internete bağlanma özelliği olmuş olsa da bu özelliğin aktif edilebilmesi için internet wi-fi adaptörü satın almanız gerekir. Televizyonu satın alırken verilmeyen bir parça için vestel mağazalarından veya vestel  tv ürünlerinin satışını yapan bir elektonik mağazasından uyumlu wifi lan adaptörünü satın almanız gerekir.

Vestel tv kablosuz internet ayarlarının yapılması

Yukarıda bahsettiğimiz wifi adaptörüne sahipseniz o zaman televizyonun internet ayarlarını yapmaya hazırsınız demektir. Vestel kumandanızdan menü tuşuna basın. Ayarlar seçeneğine gelin. Ağ / internet ayarları seçeneğine basın. Açılan sayfada kablolu / kablosuz seçenekleri yer alıyor. Kablosuz seçeneğine gelin. Evinizin wifi ismini listede göreceksiniz. Bu isme tıklayıp wifi şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra okey ya da kaydet tuşuna basın.

Buradan çıkış yaptıktan sonra televizyonunuzun özelliğine göre internete bağlanabilirsiniz. Bazen vestel kumandasında ki tek tuşa basarak internete bağlanabilir bazen de vestel televizyonun smart tv menüsünden kolaylıkla internete dair gezintiler elbette yapabilirsiniz. Vestel tv internete bağlanma kablosuz / kablolu olacak şekilde sizlere anlatmış olduk. Sizler de aklınıza takılabilecek her türlü sorularınız varsa bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94