Uydu Servisi

Vestel tv kurulumu, Kanal yükleme

Kendinden uydulu olan vestel televizyonların kanal yükleme işlemlerini dilimiz döndüğünce tarif eemeye çalışacağız. İlk olarak televizyonuzu yeni aldıysanız muhtemelen kanallar yüklü olarak gelecektir, yalnız bazen merkezi uydu sistemi kullanıyorsanız veya yeni aldığınız televizyonunuz stokta fazla bir süre kaldıysa eski uydu olan türksat 3a uydusuna ait kanal listesi yüklü olması durumun da kanallar göstermeyecektir. Bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Samsung tv kurulum ve kanal yükleme için tıkla

Tivibu ilk kurulum için tıkla

Vestel tv kanal arama

Vestel tv kurulumu Kanal yukleme1

Vestel tv uydulu bir televizyon kanal araması aslında çok kolayh olan bir televizyon modelidir. Öncelikle şunu söylememiz gerekir. vestelde şu adna iki adet değişik menü çıkmaktadır. aslında bu iki menü birbirine çoık benzemektedir. yalnızca giriş stili farklı hepsi bu. Vestel tv kanal arama başlatmak için öncelikle eski kanallarınızı silmeniz gerekir. menü tuşuna basınız. kurulum veya kurulumun yanındaki bölüme giriş yaparak ”Kanal listesi” ve ”kanal listesi düzenle” kısmına giriniz. orada sağ ve sol okları kullanarak menünün en alt kısmında küçük olan yazıalrda ”hepsini etiketle” yazar. bütün kanalları bir tuşla etiketledikten hemen sonra ”’sil” tuşuna basarak kanallarınızın hepsini bir anda silebilirsiniz. vestel tv kanal silme işlemi gerçekleşmiş oalcaktır.

Vestel tv kanal kurulumu

Vestel tv kurulumu Kanal yukleme3

Vestel televizyonun da kanal araması yapmak için menü tuşuna basınız. ve orada kurulum yazan yere giriniz. ardından manuel arama veya digital manuel arama yazan yere giriniz. frekans bölümüne 12380 yazınız. sonrada polarizasyon yazan yere Dikey yapınız. sonrasın da sembol oranı kısmına 27500 yazarak kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz. Vestel tv kanal kurulumu işlemi bu anlattığımız kısımı eksiksiz bir şekilde yaparak kanal listenizi güncelleyebilir veya yeniden bütün kanalları yükleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94