Uydu Servisi

Yanlışlıkla uydu kanallarını sildim

Tv kanallarını ayarlarını yaparken yanlışlıkla uydu kanallarını sildim ve bu kanalları bir daha da yükleyemedim diyenler için bu makalemiz hazırlanmıştır.

Kendinden uydulu olan televizyonların ve normal harici uydu alıcıların kanalları yüklemek için biraz bilgiye ihtiyacınız var. Özellikle eskiden dahili uydu alıcılı televizyonlar olmadığın da herkes kendi evindeki uydu cihazının ayarlarını biliyordu.

Kanallar silindi nasıl geri yüklerim?

Bir şeyler olduğu zaman hemen kendi kanalların yerlerini değiştirebilir, işe yaramayan kanalları silebilir ve dahası da yeni bir kanalın frekansını girerek kanal aramasını yapabiliyordu. Ama şu anda kendinden uydulu olan televizyonların yeni çıkması ile bütün eskiden bildiğiniz bilgilerin bir anda yok olmasına maalesef ki neden oldu.

Yeni televizyonlar da kanal aramasını yapmak aslında eski cihazlar ile birebir uyum içerisindedir. Yalnız Yanlışlıkla uydu kanallarını sildiniz televizyonun diğer ayarlarını da bozmaktan korkuyorsanız o zaman bir uydu servisinin sizlere yardımcı olmasını isteyebilir veya kanalar silindi nasıl yüklerim diyorsanız o zaman burada yazdığımız bilgiler sizlere yardımcı olacaktır.

Kanal yükleme ayarları

Yanlışlıkla uydu kanallarını sildim diyorsanız o zaman yeniden kanal yüklemesi yapmalısınız. Bunun için ilk aklınıza gelen televizyonu fabrika ayarlarına çevireyim zaten eskisi gibi yeniden kanallar yüklenir diyebilirsiniz. Ama televizyon ve uydu alıcılarını sizler ilk kurulum ayarlarından veya sıfırlamadan kanal yüklemeye kalkarsanız kanallar büyük bir olasılıkla geri gelmez ve anten ayarlarını da bozmuş olacaksınız.

Dahili uydu alıcılı televizyon veya uydu alıcısının kumandasından menü tuşuna basınız. Burada kurulum veya çanak anten resmi olan yere giriniz. Ardından burada otomatik arama, kanal ekleme veya şebeke arama gibi seçenekleri göreceksiniz.

İPUCU: Bu menüde TKGS ayarları diye bir yer gördüyseniz hemen oraya girip ve güncellemeleri başlat yapınız. Kanal listeniz hemen geri gelecektir. Başarılı bir şekilde yüklendi demesine rağmen yine de kanal listesi gelmediyse o zaman fabrika ayarlarına girerek işlemi tamamlayın ve ardından kanallarınız otomatik olarak TGS tarafından geri yüklenecektir.

Şebeke arama veya manuel arama yazan yere giriniz. (her iki yer aynı) burada frekans ekle diyerek 12380 Dikey 27500 frekanslarını ekleyiniz. Sonrada şebeke arama veya network arama seçeneğini aktif ve açık hale getirerek kanalları bulabilirsiniz: Yanlışlıkla uydu kanallarını sildim diyorsanız endişelenmeyin; İpek bilişim hizmetleri hep yanınızda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94