Uydu Servisi

Yumatu led tv kurulum ve kanal ayarlama

İnternetten birçok televizyon markasının kanal arama sayfası olmasına rağmen Yumatu led tv kurulum ve kanal ayarlama sayfasına denk gelmedim. Yumatu tv kurulumunun nasıl yapılacağı konusunda sizlere detaylı olarak bilgi paylaşmak istedim. Yumatunun kullanmış olduğu menü düzeni bazı axen televizyonlarda da kullanılmaktadır. Bu menüye sizler başka yerde veya kanal araması çok fazla gerçekleştirilen tvler de denk gelmediyseniz sizlere çok fazla zor gelebilir. Ama burada anlatılanları yaparsanız çok iyi bir şekilde kanalların geldiğini göreceksiniz.

NOT: Telefon desteğimiz yoktur. Lütfen sadece istanbuldan tv kurulum servis talebinde bulunmak için arayın.

Yumatu tv kanal ayarlama

Yumatu led tv kurulum için ilk olarak menü veya setup tuşuna basınız. Kumandanın sağ taraftaki ses açma tuşuna bastığınızda değişen menüyü göreceksiniz. Bu menüden alt kısımlar da ‘fabrika ayarlarına dön’ yazar. Sizler buraya tıklayarak ilk kurulum yaptırmanız daha doğru ve daha çok kolay olur.

Yumatu tv ilk kurulum ayarlaması

Fabrika ayarlarına tıkladığınızda hemen televizyon kapanmaz. İlk olarak sizden onay almak için sağ tarafta bir kutucuğun içerisinde emin misiniz? Yazar. Burada kutucuğun sol tarafında ve sağ tarafında Evet ve Hayır yazar. Bu seçeneklerin Evet olarak tarafında ki ses tuşları ile yani ortadaki sağ sol yukarı ve aşağı bakan tuşlar ile yönlendireceksiniz. Evet yazısı ne taraftaysa sağ ve solu gösteren tuşun o taraftakine tıklayacaksınız.

Kanal arama işlemi

Yumatu tv kanal ayarlama yapılabilmesi için televizyon kapanıp yeniden açılacaktır. Açıldıktan hemen sonra ekranda dil seçeneği ve ülke sorar. Televizyon zaten Türk yapımı olduğu için tamamen Türkçe ilk başta çıkar. Sizler bir şey yapmadan Ok tuşu veya ileri tuşuna basın. Sonraki menü de Uydu : DTV yazması gerekir. Bu seçenek bazı modeller de ilk başta bazılarında da sonraki menü de çıkar. ,ilerledikten sonra şimdiden kanal taramasına ait olan bilgiler yer alacak.

Yumatu led tv kurulum ve kanal ayarlama1

Uydu kısmına Türksat4a gelecek. Alt kısmına şifreli şifresiz seçeneğini sadece ücretsiz derseniz bazı şifresiz olan kanallar da gelmeyebilir. Yumatu kendinden uydulu televizyon uydu kurulumu yapılırken doğal olarak şifreli kanallar gemesin seçeneğine tıklarız aslında. Ama işte bu televizyon modelinde bazı şifresiz olan ve en çok izlenen kanalların da gelmeme ihtimali oldukça yüksektir. Bundan dolayıdır ki tarama kısmına Şifreli – Şifresiz veya hepsi seçeneği varsa o işaretlenmelidir.

YU-MA-TU tv kanallar yüklenirken bekleyin

Kanal taramasını başlattıktan sonra anten sinyalinizde bir sorun yoksa kanalların geldiğini göreceksiniz. Hangi kanalların yüklendiğini sayı olarak sizlere göstermektedir. Yumatu tv kanal ayarlama araması yapılırken sizler kumandayı elinizden bırakın ve sabırla bitmesiniz bekleyin. Kanallar yüklendikten sonra hangi kanalların yüklendiğini anlamak için kanal listenize göz gezdirebilirsiniz.

Elimde şu anda bir Yu-Ma-Tu televizyon olmadığı için sizlere kanal ayarlamanın nasıl yapıldığını anlatacak detaylı resimler çekemedim. Yalnız nasıl yapıldığı konusunda ezbere bildiğim için sizlere bildiklerimi anlatmış oldum. Bazı bölümleri anlatırken atlamış olabilir. Sizler kanal taramasını başlatırken 2 dakika içerisinde hiç kanal yüklenmezse bir yerde yanlışlık var demektir. o zaman iptal edin ve kanal tarama kısmındaki kanal arama seçeneğinin karşısına kör arama veya varsayılan yaparak tekrardan deneyiniz.

Yumatu ld tv kanal yaşıma işlemini farklı bir sayfa da anlatacağım. O sayfamız hazır olduğunda buradan ulaşabileceksiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Allah razı olsun, sayenizde kanalları geri getirdim yarın teknik servis çağırmak zorunda kalacaktım. Çok teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94