Uydu Servisi

Uydu alıcı gözü tamiri

Uydu alıcıların tamiri ile uğraşmak sizlere biraz zor gelebilir. Ama bu iş ile uğraşan insanlar Uydu alıcı gözü tamiri ve uydu alıcının niçin açılmadığını tespit etmek

… için hızlı bir şekilde ve kolaylıkla sorunu bulabiliyorlar. Bu sorun hemen çözülmesi için her ne kadar ellerinde profesyonel malzeme olsa da genel itibariyle deneyim sahibi olmakta da fayda var.

Eski uydu alıcıların da kendi içinde numara yazan yer ve içinde ekranlı modelleri olduklarından dolayı uydu alıcı gözü arızası pek yaşanmamaktadır. Cihazın elektrik aksamında ki arızaların haricin de fazla bir arıza çıkmamaktadır. Uydu alıcı gözü tamiri yeni mini uydu alıcılar da bulunur. Bu uydu alıcıları eski modeller gibi kendi için elektrik kablosu, alıcı gözü veya farklı şeylerin bulunduğu bir cihaz değildir. Bu yeni mini gözlü uydu alıcılar da harici olarak adaptör, uydu gözü, wi-fi cihazı ve hdmi kablosu bulunur. Bu cihazlardan bir tanesinin bozulmasından dolayı mutlaka tamir etmeniz gereken bir arıza nedeni olacaktır.

Uydu alıcı gözü arızası nasıl anlaşılır?

Uydu gözünde modele bağlı olmak üzere 1 veya 2 ışık bulunur. Bazen de uydu gözünde numara vardır. bu numaralar sayesinde uydu alıcısının açık mı yoksa kapalı mı olduğunu anlar ve kaçıncı kanal da olduğunuzu da buradan öğrenebiliyorsunuz.

Bu uydu gözü yanmadığı zaman uydu alıcısı tarafında doğru bir yer de olduğuna bakınız. Kabloyu çıkarığ tekrardan takınız. Eğer uydu gözü yanmamasına rağmen ekranda uydu alıcısının menüsü varsa o zaman uydu gözü arızalıdır. Ama hem uydu gözü yanmıyor hem de uydu alıcısı açılmıyorsa o zaman da sorunu uydu alıcısında, uydu cihazı adaptörün de veya elektrikte sorun olmasında kaynaklanabilir.

Uydu alıcı gözü tamiri nasıl yapılır?

Uydu alıcı gözü tamiri
Uydu alıcı gözü tamiri

Uydu alıcı gözleri hassas bir kablo ve küçük bir ışıktan ibarettir. Bunların en çok bozulan tarafı kablolarıdır. Dilerseniz elinizde bir kablo varsa içerisinde ki kablo teli sayısına riayet ederek tamirini yapabilirsiniz. Yapamadığınız takdirde o zaman uydu ışığının bozuk olabileceğinden dolayı yedek parça malzemelerini bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Tamir etmek mi yenisini almak mı?

Uydu alıcısı gözlerini her uydu servisi firmasında veya uydu sistemleri saten yer de bulamazsınız. Bu gözlerin satıldığı yerler de genel de kumandalar ve toptan uydu yedek parçalarının satışını yapan kişilerden bulabiliyorsunuz. Bu tür firmaların da nerede olduğunu bulmanız güç olabilir. Sizler en iyisi mi sizlere yakın olan bir uydu servisine gidin.

Orada Uydu alıcı gözü tamirinin yapılıp yapılmadığını sorun dilerseniz. Burada tamir yapılmıyor ve yenisi ucuz zaten dediklerinde yenisini almanız daha doğru olacaktır. Sizlere yardımcı olamadıkların da o zaman nerede bulabileceğinizi sorarsanız sizlere daha güzel yerlerini tarif edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94